Tahta Palet

tahta paletTahta paletler diğer palet çeşitlerine göre maliyeti en düşük olan paletlerdir. Kısa süreli kullanımlar için uygundur. İthalat işlemlerinde ise tahta paletler geri iade edilmemek şartı ile anlaşma yapılır. Bu nedenle minimum maliyetlerde ve maliyetine göre de sağlamlık derecesi yüksek olmalıdır. Bu paletler basit kiriş paletleri olarak da isimlendirilir. Metal ve plastik paletler ithalat işlemi sonucunda gönderene iade edilir. Metal ve plastik paletler ahşap paletlere göre daha dayanıklıdır ancak başlangıç maliyetleri de daha yüksektir. Tahta paletlerin inşaat özellikleri kullanım amacına göre farklılık gösterebilir.

Örneğin; büyük bir metal kasa taşımasında daha geniş altı daha destekli bir tahta palet kullanılması gerekirken, bir sanat eseri taşınırken daha ince ancak destekli bir palet kullanılabilir.

Bu paletler depolama, kimyasal özellikleri, ağırlığı, ağaç türü, malzeme sertliği, geri dönüşülebilir özelliği veya fırında geri kurutulmuş olması ve hatta bağlantı elemanlarının türü bakımından FDA tarafından onaylanılır. Bu nedenle dış satışlarda, EURO belgeli tahta paletler kullanılmaktadır.

İletişim ve Sipariş için Tıklayınız veya aşağıdaki formu lütfen doldurunuz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s