Palet Nedir?

palet nedirForklift veya transpalet  aracılığıyla, paketlenen ürünlerin  taşıma ve depolama esnasında zarar görmesini engellemek ve yer değiştirmeleri kolaylaştırmak amacıyla, ürünlerin alt tarafına yerleştirilen ahşap, plastik, metal, osb, plywood veya bunların bileşimiyle meydana gelen sisteme palet denir.

Üretim sırasında  genellikle ahşap malzemeler kullanılarak üretimi yapılan paletler, nevtürlü çivilerle daha dayanıklı olması için birleştirilir. Artan palet ihtiyaçları ile paletleri zararlı böcek ve haşeratın bir diğer ülkeye ulaşıp o ülkenin bitki sağlığına zarar vermesini önlemek amacıyla fumigasyon veya ısıl işleme tabi tutularak temizlenmektedir. Ürünlerin yükleme ve boşaltma işlemlerinde kullanılarak taşıma ve depolama maliyetlerinizin daha ekonomik hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca taşınan malzemenin zarar görmesini engellemektedir.

Bunun yanı sıra ürünlerin özelliklerine, taşıma şekline ve boyutlarına bağlı olarak farklı palet çeşitlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar cp, çam, euro, metal, ahşap, tahta, plastik ve modül sandık olarak sıralanabilir.

İlgili soru, görüş, öneri ve sipariş için lütfen  Tıklayınız

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s